Urinal: urotrakti tervise ekspert

urinal

Urinal: urotrakti tervise ekspert

Enamik naisi ei pööra oma kuseteede tervisele tähelepanu enne, kui midagi juhtub – olgu see siis urotrakti infektsioon (UTI) ehk põiepõletik või hoopis neerukivid. Urinal® soovib seda olukorda muuta. Esmalt aitame sul aru saada urotrakti tähtsusest, samuti pakume tooteid, mis aitavad hoida kuseteed tervena ja heas töökorras.

Olenemata sellest, kas pakitsev probleem on parasjagu käes või juba möödas, on väga oluline hoolitseda oma urotrakti tervise eest. Sellepärast pakub Urinal spetsiaalseid tooteid erinevateks vajadusteks ja olukordadeks. 

urinal
urinal

Kuidas meie kuseteed töötavad

Urotrakti funktsiooniks on organismi puhastamine, toksiinide ja jääkainete eemaldamine kehast. Ülemised kuseteed koosnevad neerudest ja kusejuhast, mis transpordivad uriini alumistesse kuseteedesse, mis koosneb kusejuhast ja põiest. Neerud teevad oma tööd 24 tundi päevas, 7 päeva nädalas, non-stop. Tegemist on elutähtsate organitega, sama olulistega nagu süda. Nende peamine funktsioon on olla vere filtriks, mis eemaldab organismist toksiine ja jääkaineid uriini abil, põis aga kogub uriini, mida siis perioodiliselt on vaja kehast välja uhtuda. Kuigi urotrakt teeb niivõrd suure elulise tähtsusega tööd, ei pööra enamik inimesi sellele tähelepanu ega oska ka selle eest hoolt kanda. Ja siin tuleb mängu Urinali® missioon.
Vaatame nüüd lähemalt, kuidas Urinal® tooted kuseteede tervist toetavad.

urinal

Uhu bakterid alumistest kuseteedest välja

Kas oled tundnud urineerimisel kipitust või valutunnet? See on esimene tundemärk kuseteede probleemidest. Enamasti on tegemist põletikuga, mida põhjustavad bakterid, mis on pääsenud kusejuhasse, mõnikord ka põide. Urinal® pakub laia tootevalikut, mis aitavad sul bakterid välja uhtuda ja taastada urotraktis tasakaal.

Kuidas ja miks tekivad kuseteede infektsioonid?

“Ära istu külma kivi peal, muidu saad põiepõletiku!” Kindlasti oled seda lauset oma elus vähemalt korra kuulnud. Tegemist on ühe levinuima eksiarvamusega – et pakitsustunnet tekitavad probleemid tulevad külmetumisest. Tegelikult aga on ligikaudu 80% - 90% alumiste kuseteede infektsioonidest põhjustatud E.coli-nimeliste bakterite poolt ja külmetumist ei saa pidada peamiseks põhjuseks. Seetõttu ei ole külmetumise vältimine piisavalt efektiivne vahend kuseteede põletike vältimiseks. Et seda paremini mõista, peame minema teemas rohkem süvitsi.

Naised on kuseteede infektsioonide tekkele vastuvõtlikumad lihtsal anatoomilisel põhjusel. Naiste kusiti on palju lühem kui meestel: kõigest 4 cm meeste 20 cm vastu. See aga võimaldab E.coli bakteritel palju kergemini põide jõuda. 

TOIDULISAND. Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust. Mitte kasutada toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana. Oluline on toituda mitmekülgselt ja tasakaalustatult ning harrastada tervislikku elustiili. Hoida toodet lastele kättesaamatus kohas!