Neerud

Hoia oma keha filtrid heas töökorras! Me elame tänapäeva maailmas. Meid ümbritsevad kemikaalid ja toksiinid, mis võivad organismile olla kahjulikud. Kahjulikest ainetest täielikult eemale hoida on aga praktiliselt võimatu.
Meie organism on võimeline enamikku neist kemikaalidest eemaldama, selle nimel teevad urotrakt ja eeskätt neerud väsimatult tööd. Tänu neerude pidevale tööle jääkainete eemaldamisel ei kuhju kahjulikud ained organismis.

Nefro-category.png
Neerud teevad oma tööd 24 tundi päevas, 7 päeva nädalas, vahetpidamata. Tegemist on elutähtsate organitega, sama olulistega nagu süda. Nende peamine funktsioon on olla vere filtriks, mis eemaldab organismist toksiine ja jääkaineid uriini abil, põis aga kogub uriini, mida siis perioodiliselt on vaja kehast välja uhtuda.
Urinal Nefro

Urinal Nefro

Neerude tervis

Loe lisa

Artiklid

Külmetumine VS bakterid

Külmetumine VS bakterid

Põiepõletik, urotrakti infektsioon (UTI)… Kas see on kuidagi seotud külmetumisega?
Loe lähemalt
Voodist WC-sse: miks peavad naised alati pärast seksi pissile minema?

Voodist WC-sse: miks peavad naised alati pärast seksi pissile minema?

Seks on lõppenud. Te naudite koos seda mõnusat lähedushetke, ja siis tõused sa voodist, et pissile minna. Võib-olla näib sulle, et rikud kauni hetke ära, või mõtled, et mida tema sellest arvab. Pärast seksi tualetti minek võib olla piinlik mitmel põhjusel, kuid see on sinu tervise jaoks oluline. Kuidas siis sellises olukorras käituda ilma ebamugavust tundmata?
Loe lähemalt
Isiklik hügieen lapseeas: Kuidas sellest lastega rääkida?

Isiklik hügieen lapseeas: Kuidas sellest lastega rääkida?

Hügieeni õpetamine algab varajases lapseeas, samal ajal, kui väikelaps hakkab avastama oma kehaosi - vannitamise ajal ka neid, mis muidu jäävad mähkmete varju. Lapsevanema reageering väikelapse huvile oma genitaalide suhtes on võtmetähtsusega. Keelamine ja häbistamine võib väikelastes tekitada selles varajases eas negatiivseid tundeid oma keha suhtes. Lapsevanematena peame olema avatud oma lapse uudishimule, sest huvi tundmine oma keha avastamise suhtes on üks komponent esimeste eluaastate jooksul toimuvast arengust. Vanemate ülesandeks on pakkuda oma lastele sobilikke vastuseid ja nõuandeid.
Loe lähemalt