Pikaajaline toetus

Urotrakti ehk kuseteede funktsiooniks on organismi puhastamine, toksiinide ja jääkainete eemaldamine kehast. Ülemised kuseteed koosnevad neerudest ja kusejuhast, mis transpordivad uriini alumistesse kuseteedesse, mis koosneb kusejuhast ja põiest. Tegemist on elutähtsate organitega, sama olulistega nagu süda. Nende peamine funktsioon on olla vere filtriks, mis eemaldab organismist toksiine ja jääkaineid uriini abil, põis aga kogub uriini, mida siis perioodiliselt on vaja kehast välja uhtuda. Kuigi urotrakt teeb niivõrd suure elulise tähtsusega tööd, ei pööra enamik inimesi sellele tähelepanu ega oska ka selle eest hoolt kanda.

Longterm-category.png
Ilmselt oled kuulnud igasuguseid nõuandeid kuseteede tervise eest hoolitsemise kohta. Üks suurimaid eksiarvamusi on see, et pakitsus-, kipitus- või põletustunnet tekitavad probleemid tekivad külmaga kokkupuutel. Tegelikult aga on ligikaudu 80% - 90% alumiste kuseteede infektsioonidest põhjustatud E.coli-nimeliste bakterite poolt ja külmetumist ei saa pidada peamiseks põhjuseks.
Urinal

Urinal

Pikaajaline hoolitsus

Loe lisa
Urinal siirup

Urinal siirup

Puhta, loodusliku jõhvikaekstraktiga maitsev siirup. Sobib lastele alates 1. eluaastast.

Loe lisa

Artiklid

Külmetumine VS bakterid

Külmetumine VS bakterid

Põiepõletik, urotrakti infektsioon (UTI)… Kas see on kuidagi seotud külmetumisega?
Loe lähemalt
Voodist WC-sse: miks peavad naised alati pärast seksi pissile minema?

Voodist WC-sse: miks peavad naised alati pärast seksi pissile minema?

Seks on lõppenud. Te naudite koos seda mõnusat lähedushetke, ja siis tõused sa voodist, et pissile minna. Võib-olla näib sulle, et rikud kauni hetke ära, või mõtled, et mida tema sellest arvab. Pärast seksi tualetti minek võib olla piinlik mitmel põhjusel, kuid see on sinu tervise jaoks oluline. Kuidas siis sellises olukorras käituda ilma ebamugavust tundmata?
Loe lähemalt
Isiklik hügieen lapseeas: Kuidas sellest lastega rääkida?

Isiklik hügieen lapseeas: Kuidas sellest lastega rääkida?

Hügieeni õpetamine algab varajases lapseeas, samal ajal, kui väikelaps hakkab avastama oma kehaosi - vannitamise ajal ka neid, mis muidu jäävad mähkmete varju. Lapsevanema reageering väikelapse huvile oma genitaalide suhtes on võtmetähtsusega. Keelamine ja häbistamine võib väikelastes tekitada selles varajases eas negatiivseid tundeid oma keha suhtes. Lapsevanematena peame olema avatud oma lapse uudishimule, sest huvi tundmine oma keha avastamise suhtes on üks komponent esimeste eluaastate jooksul toimuvast arengust. Vanemate ülesandeks on pakkuda oma lastele sobilikke vastuseid ja nõuandeid.
Loe lähemalt

Kasutame küpsiseid teile veebisaidil parima kogemuse pakkumiseks. Kui jätkate lehitsemist, tähendab see, et nõustute kõigi küpsistega meie veebisaidil. Kui otsustate küpsised blokeerida, kaotate juurdepääsu veebisaidile või mõni selle osa ei pruugi korralikult toimida.

Lähem info